Magia żywiołów

Tutaj nauczysz się panować nad poszczególnymi żywiołami.

#1 2012-01-05 09:12:03

 Astaran

Admin

7903244
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2012-01-02
Posty: 15
Punktów :   
Lat: 14
Jaki zywiol Cie interesuje: Woda i Wiatr

Teoria

Woda
Odpowiada kierunkowi zachodniemu, porze zmierzchu i jesieni

Barwy: akwamaryna i kolor srebra.

Potęgowane przez żywioł wody zdolności parapsychiczne: intuicja, uzdrawianie, wróżenie - zwłaszcza z wody, objaśnianie snów, zdolność postrzegania duchów.

Cechy i właściwości żywiołu wody: współczucie, ład wewnętrzny, umiejętność łagodzenia konfliktów, wiedza podświadoma, zdolność do symbiozy z naturą, porami roku i cyklem życiowym.

Żywioł wody rządzi: miłością, stosunkami międzyludzkimi, przyjaźnią, snami, cyklem narodzin, śmierci i odrodzenia, rytuałami oczyszczenia, uzdrawianiem,' wykorzystaniem sił natury (zwłaszcza kryształów i wody święconej), magią wodną i księżycową, podróżami morskimi.

Bóstwa żywiołu wody: wszystkie bóstwa lunarne i morskie.

Duchy i stwory żywiołu wody: Najady, nimfy wodne. Żyją w jaskiniach koralowych na dnie morza, nad brzegami jezior i rzek, także, na mokradłach.

Kryształy żywiołu wody: akwamaryn. kalcyt, koral, jadeit, kamień księżycowy, fluoryt, perły, opal, turmalin.

Miejsca szczególnie związane z żywiołem wody: morza i oceany, rzeki, jeziora, stawy, święte strumienie i studnie, mokradła i tereny objęte powodzią.

Zwierzęta mocy: żaby, delfiny i ryby, zwłaszcza łososie.

Znaki zodiaku: Rak, Skorpion i Ryby. Znaki wody mogą wykorzystać symbole innych żywiołów: ziemi, by zapobiec marnotrawstwu; powietrza, by przezwyciężyć uprzedzenia i pogodzić sprzeczne racje; ognia, by ziścić marzenia.

Substancje i symbole związane z żywiołem wody: mleko, woda, krew, muszle morskie, wodorosty, wino, puchary i kielichy mszalne.

Magiczne substancje związane z żywiołem wody: woda. Woda święcona daje ochronę, używa się jej również w uzdrawianiu (kreśląc nią znak krzyża na czole pacjenta lub własnym) oraz rytualnego oczyszczania przedmiotów. Przygotowuje się ją, wlewając do szklanego lub kryształowego naczynia ,czystą wodę źródlaną i zostawiając ją w blasku słońca i księżyca na 24 godziny (od świtu do świtu dnia następnego; energia księżyca łączy się wtedy z energią słońca), najlepiej podczas pełni. Metoda szybka - zanurz w wodzie (na osiem godzin) kryształ czystego kwarcu i ametyst.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ebdo.pl